„Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” to książka – lektura obowiązkowa, w której główni bohaterowie nie tylko korzystają z wielu wynalazków, ale również sami je tworzą. Są to przede wszystkim przedmioty zdalnie sterowane, skomputeryzowane, elektroniczne.  Czy można stworzyć ciekawy wynalazek z prostych materiałów, ucząc i bawiąc się przy tym jednocześnie? Uczniowie klasy VI d kolejny raz udowodnili, że dla chcącego nic trudnego.

Na podsumowanie lekcji dotyczących lektury przygotowali zajęcia warsztatowe, w czasie których wykonywali w grupach własne wynalazki – mniej lub bardziej twórcze. Następnie wypełnili karty zgłoszeniowe do Biura Patentowego Felixa, Neta i Niki – omówili swoje pomysły, opisali materiały, z których wynalazek został wykonany, a na koniec, co najważniejsze, zaprezentowali zastosowanie stworzonego przez siebie przedmiotu.

Wynalazki uczniów klasy VI d:

- minipoduszkowiec pomocny do przenoszenia malutkich rzeczy,

- pistolet-pułapka dla włamywacza – kusi kosztownymi ozdobami, a gdy się go weźmie do ręki strzela gumkami-recepturkami,

- klepsydra – odmierza czas (dokładnie 60 s),

- pistolet-zabawka na gumki,

- buty na hopsasach – mięciutkie, sprężyste do szybkiego chodzenia.

Swoimi wrażeniami podzielili się z panią Anną Kędziorą prowadzącą zajęcia „Kreatywne dzieciaki”, która umożliwiła im kontynuację prac z nowoczesną technologią podczas zajęć z Ozobotami.

Zajęcia te przekonały uczestników, że z lekturami można się bawić i ciekawie spędzić czas.

Opracowała: Danuta CieślakGaleria zdjęć: