Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na specjalne wydanie programu telewizyjnego.
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odwiedziła ich uczniowska ekipa „Teleexpressu” i nagrała program o działalności biblioteki szkolnej.
W audycji wzięli udział uczniowie klasy VI d oraz VI c. Zaprezentowali scenki z codziennego „życia” biblioteki, w których pokazali, jak zachowują się dzieci w bibliotece i pouczyli, jak powinny  się zachowywać. W programie można było też zobaczyć retransmisję spotkania z autorami popularnych utworów dla dzieci – Janem Brzechwą, Julianem Tuwimem oraz Henrykiem Sienkiewiczem. Każdy z nich opowiadał o swej twórczości i zachęcał do odwiedzania biblioteki, a co za tym idzie, sięgania po książki. Widzowie mogli posłuchać recytacji wierszy, piosenek wykonywanych przez popularnych wokalistów, a także obejrzeć fragmenty filmu „W pustyni i w puszczy”.
Po programie telewizyjnym szkolna bibliotekarka, p. Magdalena Kubeczka, wręczyła nagrody uczniom klasy VII b za najlepszy plakat tematyczny „Wyobraź sobie…” – hasło tegorocznego, bibliotecznego października. Gratulujemy!
Wszystkich zapraszamy do biblioteki, bo jak powiedział Henryk Sienkiewicz: „Gdy się ktoś zaczyta: albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co dolega, albo zaśnie, w każdym razie WYGRA!”


Opracowała: Danuta Cieślak