W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Karłowatości i Niskorosłości. Dzień ten przypadł w piątek, 25 października. Cała społeczność szkolna włączyła się w ogólnopolską akcję łamania stereotypów i uprzedzeń wobec osób o niskim wzroście. Kolorem przewodnim jest zieleń, która symbolizuje nadzieję i radość, dlatego wszyscy nauczyciele oraz uczniowie założyli ubrania w tym kolorze.
Tego dnia gościliśmy w szkole p. Angelikę Grochowską, która jest założycielem Stowarzyszenia Ludzi Niedużego Wzrostu w Polsce, jej ośmioletnią córeczkę- Wiktorię oraz partnera- Olafa. W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły. Goście bardzo rzetelnie przekazali wiedzę na temat karłowatości i niskorosłości, opowiedzieli o chorobach, które im towarzyszą i problemach, jakie napotykają. Pan Olaf, przeszedł w swoim życiu kilkanaście operacji i od najmłodszych lat poddawany był  procesom wydłużania kości, dzięki czemu dziś ma 150 cm wzrostu.
Uczniowie z uwagą przysłuchiwali się opowieściom. Chętnie również zadawali pytania na temat codziennego życia osób z karłowatością i niskorosłością. Największym zainteresowaniem obdarzona została Wiktoria, która podbiła serca całej społeczności szkolnej!
Dzień Karłowatości i Niskorosłości zakończony został  wspólnym  pamiątkowym zdjęciem.

Opracowała: Marta Dołęga



Galeria zdjęć: