W czwartek, 24 października 2019 roku, najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Hasłem tej uroczystości było: KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM. Przyjaciółmi biblioteki szkolnej stało się 58 pierwszoklasistów z klasy I a, I b oraz I c.

Na uroczystym apelu, oprócz przyszłych czytelników i ich wychowawczyń, byli obecni: pani wicedyrektor Anna Krauze, pan wicedyrektor Hieronim Kuźma, uczniowie klas II z wychowawczyniami.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci z klasy 2 b zaprosiły  pierwszaków do „Krainy bajek”. Na scenie pojawił się Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, zła Czarownica, pszczółka Maja, a także królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków oraz trzech czarodziejów z baśniowej krainy. Zadaniem przyszłych czytelników było odgadnięcie, z której bajki pochodzą postacie przedstawione przez drugoklasistów. Poszło im doskonale – znali odpowiedzi na wszystkie zagadki.

Następnie wychowawczynie klas I oraz pani wicedyrektor Anna Krauze, ukryte za kotarą na scenie, przeczytały pierwszakom wiersze Ewy Szelburg-Zarembiny oraz Danuty Wawiłow. Usłyszeliśmy następujące utwory: „Zawsze z domem ruszam w drogę”, „Niewidzialna plastelina”, „Niegrzeczna dziewczynka”. Uczniowie klas pierwszych musieli odgadnąć, która z pań czytała dany utwór i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących treści wierszy. Poradzili sobie wspaniale, więc nadszedł  czas, na który wszyscy czekali od początku uroczystości- złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom i zakładkę ufundowane przez Radę Rodziców.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej przygotowała bibliotekarz, Magdalena Kubeczka. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Opracowała: Magdalena KubeczkaGaleria zdjęć: