Tradycją w naszej szkole jest, że październik to miesiąc związany z biblioteką szkolną. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodziliśmy przez cały październik– były konkursy, łamigłówki, zagadki z książką i biblioteką w roli głównej.
Bibliotekarka szkolna wraz z uczniami klasy VII c oraz ich wychowawczynią, p. Katarzyną Piekarą, przygotowała dla uczniów klas I– III oraz przedszkolaków nową wersję baśni o Czerwonym Kapturku pt. „Zbuntowany Czerwony Kapturek”. Spektakl wzbudził wśród publiczności duże zainteresowanie i  radość.
Przez tydzień na młodszych  uczniów wypożyczających książki czekała niespodzianka – „słodkie wypożyczenia” - każdy odwiedzający bibliotekę w tych dniach, otrzymywał cukierki.
Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się również talentem fotograficznym i wziąć udział w konkursie „Moje popołudnie z książką”. Zadanie polegało na wykonaniu fotografii w określonym formacie, na podany temat.
Wśród młodszych uczniów zwyciężyli:
I miejsce: Liliana Cammarano 2c, Nikola Żmuda 3c,
II miejsce: Ksawery Jankowiak 2c, Tomasz Pacewicz 3a, Dawid Poprawski 2a,
III miejsce: Michał Kaczmarek 2b, Antoni Polaszek 1a,
wyróżnienie: Alina Goldmann 1b, Filip Polaszek 2c.
Z grona uczestników z klas IV- VIII zwycięzcami zostali:
I m. Zofia Kaźmierczak V c, Oliwia Szaszczak 6 b,
II m. Laura Dołęga 6 d, Maksymilian Kuźniak 6 c,
III m. Patrycja Domagała 4 a,
wyróżnienie: Jakub Idziak kl. V a.
Z wszystkich konkursowych fotografii utworzono wystawę w budynku A oraz C.
Starsi uczniowie na zajęciach z wychowawcą wykonywali prace w grupach, a jedno z zadań- wykonanie plakatu tematycznego „Wyobraź sobie…”- było konkursowe.
Najlepszy plakat wykonała kl. 7 B, która otrzymała słodką nagrodę ufundowaną przez szkolną Radę Rodziców. Wyniki rywalizacji zostały ogłoszone 25 października na apelu podsumowującym MMBS.
Podczas apelu uczniowie z klasy VI d i VI c wystąpili w spektaklu „Szkolny Teleexpress- wydanie specjalne”. Zaprezentowali scenki z codziennego „życia” biblioteki, w których pokazali, jak zachowują się dzieci w bibliotece i pouczyli, jak powinny  się zachowywać. W programie można było też zobaczyć retransmisję spotkania z autorami popularnych utworów dla dzieci – Janem Brzechwą, Julianem Tuwimem oraz Henrykiem Sienkiewiczem. Każdy z nich opowiadał o swej twórczości i zachęcał do odwiedzania biblioteki, a co za tym idzie, sięgania po książki. Widzowie mogli posłuchać recytacji wierszy, piosenek wykonywanych przez popularnych wokalistów, a także obejrzeć fragmenty filmu „W pustyni i w puszczy”.
Przez cały październik trwał konkurs na klasę, która wypożyczy najwięcej  książek. W kategorii klas młodszych zwyciężyła kl. 3 b- wypożyczając 131 książek. Wśród starszych klas zwyciężyli uczniowie 8 a, którzy wypożyczyli 58 książek. Zwycięskie klasy otrzymały nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców – słodki upominek.
Zwycięzcom gratulujemy, a uczestnikom wszystkich konkursów dziękujemy za wspólną zabawę.


Opracowała: Magdalena KubeczkaGaleria zdjęć: