W dniu 06.11.2019 r. uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w pogadankach prowadzonych przez aspirantów sztabowych Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu -  p. Monikę Curyk oraz z p. Jarosława Godniaka z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii w Gostyniu.

Podczas spotkań policjanci poruszyli problem przemocy, cyberprzemocy, odpowiedzialności karnej osób nieletnich, a także zwrócili uwagę na zachowanie uczniów w szkole oraz poza nią. Poruszano także tematy dotyczące tolerancji oraz szacunku w stosunku do innych osób.
Przedstawiciele Policji starali się uświadomić uczniom, jakie zagrożenia wynikają z korzystania z portali społecznościowych oraz zwracali szczególną uwagę na świadome i odpowiedzialne korzystanie z zasobów internetowych.
W trakcie spotkania  policjanci przybliżyli uczniom problem dokuczania oraz uświadamiali, jak bardzo krzywdzący wpływ ma dokuczanie na funkcjonowanie człowieka i jakie są tego konsekwencje.
Temat przemocy i cyberprzemocy nie jest dla nas nowy, bo rozmów na temat zagrożeń nigdy nie jest za wiele, dlatego spotkania z przedstawicielami KPP w Gostyniu odbywają się co roku.
Dziękujemy naszym gościom za ciekawe i pouczające prelekcje.

                                                                                                    Opracowała: Blanka Barczyńska

 

 Galeria zdjęć: