Od października br. kl. VII a i VIII a wraz z wychowawczyniami biorą udział w programie „Godziny Wychowawcze ze Światem” organizowanym przez zespół edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszystkie podjęte przez młodzież działania dotyczyły edukacji globalnej.
W pierwszym module uczniowie uświadomili sobie i innym zagrożenia, jakie niosą zmiany klimatyczne. Jest to pierwszy krok do zmian. Dlatego w dniach od 18 do 24 listopada odbywał się w naszej szkole Tydzień Edukacji Globalnej. W holu bud. A można było zapoznać się z gazetką pod hasłem: „Chociaż nie wiemy dokąd zmierzamy, to musimy ruszyć już dziś” oraz plakatami wykonanymi przez uczniów kl. VII a i VIII a.
Oprócz tego ogłoszone zostały dwa konkursy. Pierwszy dotyczył kreatywnego wykorzystania surowców wtórnych. Młodzież, wykonała wiele bardzo ciekawych prac. Komisja w składzie: p. dyr. Anna Krauze, p. Aneta Piasecka, p. Edyta Wojciechowska, wyłoniła następujących zwycięzców:
1.    miejsce: Szymon Lefeld, Julia Nadolna, Michał Maćkowiak, Michał Cammarano,
2.    miejsce: Aleksandra Urbanik, Jessica Musielak, Piotr Bielicki, Barbara Sylwestrzak,
3.    miejsce: Jakub Wróblewski, Aleksandra Lokś, Mikołaj Flak, Piotr Stachowiak,
Wyróżnienia: Maciej Michalak, Jan Grodzki, Roksana Rychel, Lena Klupsch, Klaudia Pietrowicz, Nadia Pacewicz, Nikola Łasicka, Patryk Boguszyński, Bianka Konieczna.
Drugi konkurs polegał na stworzeniu mema na temat kryzysu klimatycznego. Tutaj wpłynęło 13 prac. Komisja uznała, że zwycięzcami są:
1.    miejsce: kl. VI c,
2.    miejsce: kl. VII a,
3.    miejsce: kl. VIII a.
Również uczniowie mogli poczuć się jurorami. Przez dwa dni głosowali na najlepszą, ich zdaniem, pracę. Zwycięzcą została kl. VI a.
Młodzi ludzie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Nadal będą realizować program „Godzin Wychowawczych ze Światem” organizując akcje i przedsięwzięcia na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym i ich skutkom, bo przecież  „Ziemi nie dziedziczymy po naszych rodzicach, pożyczamy ją od naszych dzieci”.

Opracowała: Edyta Wojciechowska

 Galeria zdjęć: