Jak co roku nasza szkoła aktywnie włączyła się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przygotowania miały swój początek już w grudniu. Parlament Uczniowski udał się w teren, aby zebrać nagrody do licytacji, która odbyła się podczas dyskoteki w piątkowe popołudnie, 10.01.2020 roku. Część zebranych nagród przekazał sztabowi WOŚP na główną licytację. Mieszkańcy gminy aktywnie włączyli się w akcję Parlamentu Uczniowskiego. Jego opiekunowie, członkowie oraz dyrekcja szkoły składają serdeczne podziękowania za okazane wsparcie.
Zbiórka na rzecz WOŚP została również wsparta zorganizowanym przez Szkolne Koło Teatralne „Za kurtyną” i parlament „Dniem tosta”, podczas którego uczniowie przygotowywali ciepłe tosty w różnych wariantach, a koło teatralne umilało czas występami i zachęcało do wspólnego kolędowania. W działania włączyła się również świetlica szkolna wraz z jej opiekunem, p. Moniką Nadolną, przygotowując zdrowe dodatki do tostów – sałatkę, paprykę, pieczarki. Zainteresowanie uczniów było ogromne, wszystkim bardzo spodobał się ten pomysł. Tego dnia udało się zebrać 245zł , a następnie przekazać na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W szkole przez cały tydzień trwała zbiórka pieniędzy – każda klasa miała swoją puszkę, do której wrzucała pieniądze. W kategorii klas I-III zwyciężyły następujące klasy  (kwoty w przeliczeniu na jedną osobę w klasie):
I miejsce - II b  20,99zł     
II miejsce – III a  12,86zł
III miejsce – III b  12,53zł.
Natomiast w kategorii klas IV – VIII najwięcej uzbierały klasy:
I miejsce – VI d  21,97zł
II miejsce – V b  16,64zł
III miejsce – VI a  14,56zł.
Klasy od I – VIII uzbierały łącznie 4257,69zł.
W piątek, 10.01.2020 roku Parlament zorganizował szkolną dyskotekę w Gminnym Centrum Kultury. Frekwencja była ogromna, a dzieci szalały podczas zabawy. Licytacja na rzecz WOŚP cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Podczas dyskoteki udało się zebrać 1828,75zł, w tym 213,55zł ze sprzedaży biletów, które zwalniały z odpowiedzi ustnej w najbliższy poniedziałek, a 1615,20zł z licytacji przedmiotów.
Szkoła Podstawowa w Poniecu w tym roku przekazała na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rekordową sumę 6323,54zł! Do tego należy doliczyć pieniądze zebrane przez naszych wolontariuszy na terenie miasta i gminy, co daje kwotę 21405,92!
Doskonałym podsumowaniem wszelkich działań wobec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są słowa Flory Edwards:
„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas”


Opracowały: Marta Dołęga i Blanka Barczyńska

 Galeria zdjęć: