W bieżącym roku obchodzimy Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Z tego powodu w Gnieźnie i Poznaniu w dniach od 14 do 16 kwietnia odbyły się główne uroczystości.
Nasza szkoła również włączyła się do obchodów tego doniosłego wydarzenia. Najpierw uczniowie na lekcjach religii i historii zaznajomili się z przyczynami, przebiegiem i skutkami chrztu przyjętego przez Mieszka I. Następnie przygotowali okolicznościowe gazetki, które zostały ocenione, a zdobyte punkty doliczone zostaną klasom podczas Turnieju Religijnego.
Kolejnym wydarzeniem związanym z Jubileuszem był wyjazd na wycieczkę do Poznania. Uczniowie obejrzeli makietę grodu pierwszych Piastów i jednocześnie uczestniczyli w spektaklu z użyciem światła, dźwięku i efektów specjalnych, pokazującym średniowieczną zabudowę Poznania oraz życie jego mieszkańców.
Następnie udali się do Muzeum Archeologicznego, w którym zapoznali się z wystawami: „Tu powstała Polska” oraz „Pradzieje Wielkopolski”.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Katedry Poznańskiej wraz z jej podziemiami, gdzie mogli zobaczyć m. in. grobowce pierwszych władców Polski Mieszka I oraz króla Bolesława Chrobrego, jak również ważny relikt - misę chrzcielną pochodzącą z X wieku, w której prawdopodobnie przyjął chrzest pierwszy władca Polski wraz z poddanymi.
Na koniec dzieci w niekonwencjonalny sposób - poprzez zabawę w tajne stowarzyszenie nazwane „Bractwem Odkrywców”- poznały Ostrów Tumski, podążając za kolejnymi wskazówkami, rozwiązując zagadki, jednocześnie odkrywając znajdujące się tam zabytki i związane z nimi ciekawe historie.
W czerwcu uczniowie klas IV-VI wezmą udział w VI Turnieju Religijnym, którego hasłem, zgodnie z sugestią biskupów, będzie: „Chrzest Polski drogą Miłosierdzia Bożego”.