Przygotowania do Dnia Matki w świetlicy szkolnej
26 maja to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. To dzień, o którym wszyscy pamiętają i czekają na niego z niecierpliwością, to dzień, w którym obdarowujemy nasze mamy kwiatami, czekoladkami i małymi prezencikami, najlepiej zrobionymi przez nas samych. Dzieci ze świetlicy szkolnej dołożyły wszelkich starań, by jak najpiękniej przygotować się do Dnia Matki.
Serduszka – jedyne w swoi rodzaju – wykonały z papieru, następnie zrobiły kartki z życzeniami, a na koniec kolorowe kwiatki wykonane różnymi technikami zdobniczymi. Na parapecie w świetlicy bud. C zrobiło się bardzo kolorowo; szkoda tylko, że na chwilę, bo tuż przed Dniem Matki prace powędrowały do domów. Mamy z pewnością doceniły trud i zaangażowanie, jakie ich pociechy włożyły w wykonanie tych upominków.

Słodkie wypieki w świetlicy
Ważnym wydarzeniem w świetlicy, tuż przed Dniem Dziecka, było wspólne pieczenie gofrów. Dzieci, wyposażone w odpowiedni sprzęt – mikser i gofrownicę – oraz w składniki niezbędne do przyrządzenia ciasta, przystąpiły do działania. Mając przed sobą zapisany na kartce przepis, samodzielnie robiły ciasto – odmierzały miarką mąkę, przygotowywały właściwą ilość cukru, wlewały mleko. Podczas kulinariów świetliczanie trenowali także dwie trudne umiejętności; pierwszą było wbijanie jajek tak, by nie wpadły skorupki, a drugą… czekanie, aż gofry się upieką. Obie czynności opanowali ZNAKOMICIE! Gdy gofry były gotowe, wszyscy zabrali się za dekorowanie swoich gofrów dżemem, cukrem pudrem oraz śmietaną. Następnie wspólnie usiedli do stołu i w bardzo miłej, pełnej przyjaźni, uśmiechu i życzliwości atmosferze zjedli smakołyki.
Było pysznie!