Skandowaniem ułożonych przez siebie haseł rozpoczęli świętowanie Dnia Dziecka najmłodsi – uczniowie klas I – III. Wszystkich zebranych powitała pani dyrektor Anna Krauze, przedstawiając przebieg dnia. Mimo kapryśnej pogody młodsze dzieci miło spędziły czas na zabawach ruchowych i zajęciach plastycznych. Dla dwóch grup atrakcję stanowił bowling.
Starszym uczniom z klas IV – VI dzień zagospodarowali nauczyciele wychowania fizycznego, którzy urządzili międzyklasowe zawody sportowe. Z powodu pogody imprezę przeniesiono z boiska do hali sportowej. Tutaj wszystkich powitał pan dyrektor Ryszard Godziewski, składając dzieciom życzenia z okazji ich święta. Choć pogoda popsuła szyki, dobry humor nie opuszczał uczestników zabawy ani na chwilę. Było mnóstwo atrakcji, radości i sportowych emocji. Dzień Dziecka rozpoczął występ mażoretek Bryza Kąkolewo, które zaprezentowały kilka układów tanecznych. Po tych pokazach drużyny klasowe rozpoczęły rywalizację w przeróżnych konkurencjach, m.in. skoki w worku, przenoszenie piłeczek, strzały do bramki oraz bieg węża. Po podliczeniu punktów wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce – V a
II miejsce – VI a
III miejsce – VI c
IV miejsce – VI b
V miejsce – IV b
VI miejsce – IV a
VII miejsce – V b

Dla wszystkich dzieci niespodziankę przygotowali też rodzice; Rada Rodziców zadbała, aby każdy otrzymał pizzerkę, wodę i lody.
Z uśmiechami na twarzy i już w towarzystwie słońca dzieci powróciły do domu, aby dalej świętować z rodzicami ten wyjątkowy dzień.