Dnia 13 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie z klas IV - VI zaprezentowali swoją umiejętność wypowiadania się po angielsku i niemiecku. W języku angielskim prezentowane były scenki. Widzowie usłyszeli, jak się przedstawić i przywitać. Były też dialogi o pogodzie i zaproszenie na urodziny. Uczeń z klasy szóstej udzielał instrukcji, jak trafić do ośrodka zdrowia, gdzie miała miejsce scenka u lekarza. Byliśmy też w kinie, kawiarni, sklepie odzieżowym i na dworcu kolejowym. W języku niemieckim uczniowie zaprezentowali jedenaście piosenek. Były to między innymi: „Das sind wir'', ,,Ich wohne in Hamburg'', ,,Wo sind alle meine Kindrer'', „Mein tag'' i ,,Am liebsten trink ich Cola''.
W drugiej części spotkania wszyscy obejrzeli prezentacje multimedialne o Anglii i krajach niemieckojęzycznych. Komisja oceniła prace konkursowe wykonane wcześniej przez reprezentantów wszystkich klas. Najstaranniejszy i zgodny z tematem był plakat o Anglii wykonany przez uczniów klasy VI a.
Publiczności najbardziej podobał się solowy występ uczennicy z klasy VI c, Wiktorii Przegoń, która pięknie zaśpiewała piosenkę po angielsku ,, You raise …”.
me up''