17 czerwca wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pikniku rodzinnym z okazji Dnia Wiatru zorganizowanym przez firmę Meltemi Sp. z o o. z grupy Acciona, burmistrza gminy Poniec oraz burmistrza gminy Krobia.
Program imprezy był bardzo bogaty; niestety, z powodu niesprzyjającej aury dzieci nie mogły skorzystać z wszystkich proponowanych atrakcji. Dużym powodzeniem wśród uczniów cieszyła się trampolina i zabawy na torze przeszkód, a najmłodsi z niecierpliwością oczekiwali na malowanie twarzy. Nie mogli skorzystać z dmuchanych zamków i ściany wspinaczkowej z powodu szalejącego wiatru – jak na Dzień Wiatru przystało.
Organizatorzy zadbali też o przysmaki - dzieci chętnie częstowały się popcornem i kiełbaskami z grilla, a starsi wybierali zupę pomidorową.
Dla wielu uczestników pikniku najważniejszym momentem było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Wiatraki wczoraj i dziś”. Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły – gratulujemy.