Na lekcjach języka polskiego od niedawna omawiana jest lektura pt. „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” napisana przez współczesnego autora, Rafała Kosika.
Mimo dość „pokaźnych” rozmiarów, książka zbiera od uczniów pozytywne oceny. A dzieje się tak, ponieważ problematyka utworu jest bardzo bliska każdemu nastolatkowi – szkoła, rodzina, pierwsza miłość, komputery, roboty, internet itd.
Uczniowie klasy VI b zapragnęli znaleźć się choć przez chwilę w pracowni Felixa i, tak jak on, stworzyć jakiś wynalazek. Wykonali „kawał dobrej roboty” i zgłosili swoje prace do biura patentowego.
Ale była zabawa!
Szóstoklasiści pracowali w kilku grupach, by na koniec pochwalić się swoimi dziełami. Poniżej prezentujemy zdjęcia wynalazków:
- „Kapmyjki” służące do wygodnego mycia podłogi (chyba każda gospodyni by takie chciała);
- „Sweet Box 3000” – maszyna do podawania lizaków i innych słodkości (koledzy i koleżanki mogli wypróbować działanie i przy okazji skosztować pyszności);
- „Chrumcaj” – zabawka dla dzieci powyżej 3 lat;
- „Kosmiczny łazik” – najnowszy model z serii I.P.W.K przystosowany do poruszania się po piaszczystych oraz górskich terenach;
- „Autospeed” – rozpędza każdy pojazd, może nawet sprawić, że auto będzie latać;
- „Butelkowa klepsydra” – do mierzenia czasu.
Wszystkim uczestnikom zabawy – młodym wynalazcom gratulujemy wspaniałych pomysłów i wytrwałości w dążeniu do celu.
Wynalazki godne Felixa - brawo!

Opracowała:
Danuta Cieślak

 Galeria zdjęć: